Stánky

Součástí doprovodného programu budou opět stánky nejrůznějších projektů. Můžete se těšit na:

Ubuntu

Komunitní stánek prezentující linuxovou distribuci Ubuntu, která je stále nejvíce doporučovaná začátečníkům.

MacGyver

Dráty, žárovky, procáky, 8bity a jiné šváby… prostě veteš ze Strahovské Bastlírny (čti hackerpsace) klubu Silicon Hill.

LibreOffice

Svobodný kancelářský balík: novinky pro uživatele, možnosti řešení problémů i to, jak funguje vývoj a jak přiložit ruku k dílu.

Xfce + Geany + Midori

Jednoduchý a lehký editor Geany na jednoduchém a lehkém prostředí Xfce - nejlepší přátelé složitého a těžkého života programátora.

Vim

Jsme #vimpivo a máme rádi textový editor VIM. Na stánku vám ukažeme, co všechno umí a jak ho používat.

IT4Innovations - Národní superpočítačové centrum

IT4Innovations chce být předním superpočítačovým centrem, které poskytuje profesionální služby a realizuje excelentní výzkum v oblasti velmi náročných výpočtů a zpracování rozsáhlých dat ku prospěchu vědy, průmyslu i celé společnosti.

(net)Admins SH

Staráme se o síť a servery na kolejích Strahov - máme novou serverovnu, do které neprší, 250 WIFI access pointů, 120 access switchů, vlastní informační systém a symetrický gigabit pro každého z 3500 členů. O tohle všechno se staráme výměnou za nabyté zkušenosti.

base48

Hackerspace; spolecna dilna nadsencu do zvuku, 3D tiskaren, dronu, CNC,... v jednom z nejhustsich sklepu v Brne.

brmlab

Jsme skupina lidí kteří zkoumají jak věci fungují a vytváří věci nové - programy, roboty, stratosférické balony, geny... Hackerspace brmlab - místo, kde se můžeme setkávat a vyrábět zajímavé věci, dělat přednášky a sdílet výsledky.

Turris

Na stánku Turris předvedeme modulární router Mox a Turris Omnia, které podporují open source distribuce Linuxu na bázi Open WRT. Nabízíme automatické bezpečnostní updaty a správu pokročilých funkcí ve webovém rozhraní Foris.

Mozilla.cz

Překládáme aplikace Mozilly do češtiny, přinášíme čerstvé informace o vývoji a dění okolo a hrajeme si s novými technologiemi, jako je WebVR. Jsme otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy!

vpsFree.cz

Spolek lidí, kteří staví a provozují vlastní platformu pro provoz virtuálních serverů. Otevrena organizace, sdilena otevrena infrastruktura.

Fedora

Stánek prezentující novinky z populární linuxové distribuce Fedora.

Kubernetes

Na stánku budeme ukazovat základní principy Kubernetes. Soutěže a kvíz budou!

LinuxMarket

Trička, hrnky, plyšoví tučňáci, knihy a mnoho dalšího na téma Linux, linuxové distribuce a open source

CESNET

Provozovatel národní e-infrastruktury pro podporu výzkumu, vývoje a vzdělávání. Na stánku si můžete prohlídnout čističku provozu DDoS protector, ukázku monitoringu sítě, nastavit eduroam, nebo zahrát hacking soutěž nanoCatch.

openSUSE

Vyzkoušejte nové openSUSE a diskutujte přímo s vývojáři této distribuce. Také budete mít šanci vyhrát velké plyšáky.

KANOTIX

Kanotix is a rock-solid Linux based on Debian, which contains the newest packages and recognizes more modern hardware than any other operating system in use today.

FFmpeg

FFmpeg is the leading multimedia framework, able to decode, encode, transcode, mux, demux, stream, filter and play pretty much anything that humans and machines have created. It supports the most obscure ancient formats up to the cutting edge. No matter if they were designed by some standards committee, the community or a corporation.

Red Hat

Red Hat is the the world's leading provider of open source, enterprise IT solutions in Operating system, Middleware, Storage, Virtualization, Management, Mobile and Cloud computing

FreeBSD

FreeBSD is an operating system used to power modern servers, desktops, and embedded platforms. A large community has continually developed it for more than thirty years. Its advanced networking, security, and storage features have made FreeBSD the platform of choice for many of the busiest web sites and most pervasive embedded networking and storage devices.

(CC) (BY) LinuxDays 2019
HTTPS DNSSEC TLSA IPv6